FORUM

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

» RADIO MAXIM WEST » S.O.S - EMISIUNE INTERACTIVA LA RADIO MAXIM WEST » 

Cancerul - boala secolului

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1default Cancerul - boala secolului la data de Sam Sept 19, 2015 11:29 am

Butterfly

In ultima luna, am condus pe ultimul drum, 2 fiinte dragi. Tristetea m-a cuprins, nu neaparat ptr ca ne despartim de oameni pe care i-am iubit ci ptr ca Dumnezeu ii ia la el, mult prea tineri. Si acest lucru l-ati constat cu totii. In loc sa ne revedem prietenii vechi la evenimente mult mai vesele, nunti si petreceri, aceste intalniri au loc in biserici si cimitire. Trist !
Intrebarea pe care ne-o punem: Maine cine va mai urma?

Cancerul-Boala care nu iarta pe nimeni, dar e ingaduita de Dumnezeu.
Cancerul rămâne şi astăzi una dintre cele mai teribile maladii. Deşi au trecut zeci de ani de la apariţia sa, iar lumea medicală ne asigură că s-au făcut progrese importante în tratamentul acestei boli, orice om, printr-o simplă privire în jurul său, poate să descopere realitatea crudă: numărul celor care mor de cancer este din ce în ce mai mare, iar numarul tinerilor este ingrijorator de mare.

Chiar daca pare un subiect prea macabru ptr o seara de 'sambata seara' , din pacate, viata nu ne ofera numai de 'bine', va invit sa discutam despre experientele pe care le-ati avut si voi, despre cum putem sa ne ferim de aceasta boala necrutatoare, incepand cu orele 22:00 la Radio MaxymWest.

2default Re: Cancerul - boala secolului la data de Sam Sept 19, 2015 1:42 pm

mihaela

Inca cred ca de cand ne nastem acolo in cartea vietii este scris toata viats noastra,degeaba incercam sa gasim vinovati sau motive pt ce ni se intampla,ce ne este scris trebuie sa se intample,moartea nu o asteptam ne asteapta ea pe noi,cand ni sa scurs zilele si ata vietii sa rupt,putem sa fim bolnavi sau sa mergem pe strada si sa ne cada ceva in cap,deci cand ne vine randul sa plecam..plecam indiferent in ce mod.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum