FORUM

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

» ARTĂ - CULTURĂ - RELIGIE - POLITICĂ » ASTROLOGIE SI PARANORMAL » 

ZODIAC

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 5]

1default HOROSCOP HAZLIU la data de Mier Sept 09, 2015 8:55 am

Admin

Admin

http://citadella.forumer.ro

2default Re: ZODIAC la data de Mier Sept 09, 2015 8:59 am

Admin

Admin

Berbec

Berbecii au sprâncene stufoase, iar chipul lor este inexpresiv. Acestia foarte rar spun ceva si fac cu totul altceva. Când realizeaza gresit un lucru, tin acest fapt pentru ei si nu vor sa discute despre asta.

Nu bate la cap un Berbec, daca nu vrei sa te ia la bataie. Berbecii se îndragostesc usor de Pesti, deoarece acesti din urma îi fac sa se simta importanti.Berbecii râd de lunatici si de cei care îsi sug degetele si la vârsta de 35 de ani.

Berbecii folosesc armele pentru a descrie conceptele filosofice.Persoanele nascute în aceasta zodie iau foarte greu decizii. Ei se casatoresc din amuzament si nu divorteaza niciodata.. Sotii sau sotiile lor sunt implicati în multe accidente ciudate în care îsi pot pierde viata sau pot ramâne paralizati. Fiind infailibil, Dumnezeu ar putea fi Berbec,ceea ce l-ar face pe Satan sa fie Varsator.

De obicei Berbecii ocupa pozitii de sef. În situatia în care este pus sa curete toaletele, va organiza imediat o adunare generala cu toti angajatii si vor picheta în fata companiei. Berbecii urasc sa stea de vorba cu Scorpionii, deoarece le place sa fie ei mereu în centru atentiei. Berbecii sunt cei mai mari farsori dintre toate zodiile si adora sa fie o bataie de cap pentru toata lumea…  :)

Taur

Taurii sunt foarte emotivi. Daca acum sunt bine dispusi, în urmatoarea secunda pot devii posomorâti, pentru ca apoi sa-si împuste operatorul de cablu. Îi place sa fie natural, ceea ce înseamna ca nu se spala prea des.

Taurii prefera comediile, se rafuiesc cu chelnerii si nu suporta clasamentele. Le place sa îsi psihoanalizeze prietenii chiar daca nu au experienta de viata. Taurii mormaie atunci când iti descriu concepte filosofice. Sunt destul de ciudati pentru ca au obiceiul de a se plânge de lucruri care nici nu s-au întâmplat.

În plus, sunt invidiosi pe Berbeci deoarece acestia din urma se afla pe prima pozitia în lista zodiilor. De aceea, Taurii nu se vor clasa niciodata mai sus de locul doi. Toti Taurii vor sa fie Dumnezeu, din pacate Dumnezeu este Berbec. Taurii raspund mereu la o
întrebare printr-o alta întrebare.

Cei mai multi Tauri se dau în vânt dupa situatiile conflictuale, cum ar fi certurile în bar. Daca nu sunt implicati într-un scandal în vreun bar, atunci vor inventa unul pentru a avea ce povesti prietenilor. Daca nu ar exista desenele animate, Taurii nu ar stii cu ce sa-si ocupe timpul liber. Taurii sunt nerabdatori si insistenti si se grabesc mereu sa alerge spre nicaieri. Taurii dau foarte rar petreceri la ei acasa, iar atunci când o fac, invita numai cunoscuti carora le prezinta scenarii despre cum ar fi lumea daca ei ar fi Dumnezeu…  :)

Gemeni

Toata lumea iubeste Gemenii, pentru ca toata lumea iubeste schizofrenicii. Le place sa creada ca personalitatea lor seamana cu cea a lui Socrate si Michelangelo, însa în realitate aduc mai degraba cu Prince.

Stiu, vor nega tot ce au citit pâna aici despre zodia lor. Gemenii conduc masini haioase pe care le lovesc de copaci sau cladiri. Sunt insistenti si aroganti. Le place sa se bata cu copiii si cu lunaticii la nunti. Le place si mai mult sa foloseasca Balantele în loc de sac de box.

Gemenii bisexuali sunt ca o întâlnire dubla, restul sunt hermafroditi. Gemenii îsi vandalizeaza propria locuinta. Foarte rar o sa vezi o persoana nascuta sub aceasta zodie care sa participe la Jocurile Olimpice. Atunci când totusi o fac, vor concura la proba de înot sau hockei.

Jocurile electronice sunt si ele o distratie pentru Gemeni. Ei se afla mereu sub tratament, însa de cele mai multe ori acesta nu este legal. Gemenii vorbesc foarte tare pentru a se face auziti, de cele mai multe ori fac acest lucru când vorbesc cu ei insisi.Gemenii nu sunt decât niste Pesti paranoici…  :)

Rac

Racilor le place sa stie ce se întâmpla în vietile tuturor oamenilor de pe Pamânt. Cu toate astea, nu ajung sa se cunosca niciodata pe ei insisi.Racii se îmbraca doar pentru ca “asa trebuie” si nu sunt deloc constanti în ceea ce priveste tinuta lor vestimentara.

Când vor sa aiba hainele calcate, solutia lor este sa le bage între saltea si pat înainte de culcare. Locuinta le este cel mai bun refugiu, motiv pentru care pot sta închisi în casa luni la rând. Cu toate ca vor sa fie  sprijinul prietenilor, nu simt nevoia sa socializeze. De multe ori, trupele SWAT vor intervini gândindu-se ca au fost luati ostatici.

Nu o sa exceleze niciodata la niciun sport, deoarece trebuie sa se odihneasca 15 minute dupa fiecare efort de a respira. Este multumit atâta vreme cât poate  sa-si cladeasca o cariera din confortul propriului pat. Oamenii îi iau peste picior din când în când, de fapt, mai mereu. Daca li se pare ca cineva îi exploateaza, au dreptate, iar cel mai interesant lucru e ca le face placere când se întâmpla asa.

Racilor le place sa inventeze cuvinte atunci când vor sa
descrie concepte filosofice. De aceea, nu e de mirare ca George W. Bush este Rac. Acestia nu au nicio influenta asupra prietenilor sai, chiar daca au impresia ca sunt suportivi. Racii nu sunt niciodata invitati la petreceri. Ei pretind ca sunt persoane pe care prietenii lor se bazeaza, însa nu sunt de neînlocuit. Racii au mereu grija sa-si conduca acasa prietenii care au baut peste masura, acesti amici sunt de obicei Pestii…  :)

Leu

Leii incearca sa atraga atentia în toate modurile posibile. Le place sa-si sarute imaginea reflectata în oglinda. Gingis Han si Barney din familia Flinstone apartin acestei zodii. Leii vor întrerupe întotdeauna o discutie si nu se vor lasa pâna nu vor fi ascultati pâna la capat.

Leii nu se casatoresc pentru ca niciun partener nu este suficient de bun pentru ei. Daca totusi fac si acest pas, atunci îsi vor tine sotul sau sotia sub papuc. Au nevoie permanent de atentie, din pacate nu o vor obtine deoarece reusesc sa irite pe toata lumea. De aceea, cei mai multi condamnati pentru necrofilie sunt Lei.

Unii Lei pretind ca sunt homosexuali pentru a iesi mai mult în evidenta. Se asteapta ca atunci când intra în camera sa fie aplaudati. Varsatorilor le plac posterele cu staruri rock,Scorpionii îsi atârna pe pereti postere cu dezastre naturale, Capricornii cu matematicieni renumiti,Pestilor le plac unicornii, însa Leii îsi vor agata întotdeauna pe pereti postere cu imaginea lor…  )

Fecioara

Este o bataie de cap pentru toata lumea. Hainele celor nascuti în aceasta zodie sunt într-o ordine desavârsita. În istoria omenirii, nicio Fecioara nu a eructat vreodata. Toate obiectele lor îsi au locul lor foarte bine stabilit, iar locul lor este pe podea, frecând de zor pâna se asigura ca bacteriile au disparut.

Fecioarele sunt campioni la accidente rutiere, iar scuza lor în fata politistilor este ca: “nenorocitul circula cu o masina murdara”. Politistii nu le vor da amenzi si îi vor lasa în pace pentru ca si ei sunt tot Fecioare. Este foarte usor sa enervezi o Fecioara, spune-i ca are ceva între dinti si apoi urmareste-o cum se scobeste frenetic.

Fecioarele sunt foarte amuzante pentru ticalosi ca noi.. Un iad pentru Fecioare este sa ramâna blocate în lift cu un Varsator dezbracat. Si asta pentru ca în iad, Varsatorii au voie sa bea bere, pe care o mai si varsa pe podea. În schimb, Fecioarele au mereu grija sa mature si sa spele podeaua  în jurul tronului lui Dumnezeu.

O alta bataie de cap pentru Fecioare e sa scoata mizeria de sub frigider, iar de obicei acolo este un Taur deprimat. Fecioarele nu vad lumea în negru si alb, ele o vad în nuante de curat si murdar. Sunt de treaba pentru ca vor avea mereu grija de rufele tale. Întotdeauna vor pune hainele în masina de spalat în ordine alfabetica si dupa numele producatorului. În frigiderul unei Fecioare sa nu pui niciodata brânza acolo unde nu îi este locul…  :)

Balanta

Este o persoana duala si nu poate lua decizii pe cont propriu, de obicei îsi consulta terapeutul sau ghidul TV. Balantele sunt mereu la moda si maleabile. Sunt amuzante, pentru ca vor purta întotdeauna o haina pe care o urau înainte ca aceasta sa devina la moda.

Balantele manânca mereu mâncaruri traditionale din culturi de care nici nu au auzit. Întotdeauna vor fi preocupate de ce cred oamenii despre ele. Daca ar fi mai atente la cei din jurul lor, poate ca ar ajunge sa se faca placute. Nu stiu niciodata unde se arunca gunoiul menajer si vor avea mereu pe cineva care sa le lege sireturile pantofilor scumpi.

În istoria umanitatii au fost gasite doar doua Balante în magazinele cu reduceri. Au o uriasa colectie de CD-uri pe care nu au ascultat-o niciodata. Hollywood-ul este plin de Balante. Invita o Balanta la restaurant si vei afla care este diferenta dintre cafe latte si cafe au lait. Este o pierdere de timp, câta vreme noi stim ca nu este nicio diferenta…  :)

Scorpion

Cei mai multi hackeri sunt Scorpioni. Iar paranoia este o caracteristica a acestei zodii.. Cei mai multi dintre ei au gasit o modalitate de a fuma sub dus. Cel mai mare regret al lor este ca nu au fost rapiti de extraterestrii sau nu au fost victima unei conspiratii guvernamentale.

Virusii din calculatorul lor sunt un bun pretext de a mai scormoni o poveste legata de Bill Gates. Ironic, Bill Gates este Scorpion. Planul lor de a cuceri lumea nu va da niciodata roade, deoarece presupune ca ei sa fie cârmacii. Le este greu sa accepte ca Star Trek este o fictiune si ca nu sunt unul dintre liderii rasei Borg.

Partidele de sex ale Scorpionilor sunt foarte rapide, acestea dându-le alta posibilitate de a fuma. Când vrei sa verifici daca cineva este Scorpion, pune o intrebare, dupa cinci minute de liniste raspunsul va fi “Scuza-ma, ce ai spus?”. Scorpionii sunt de obicei parosi,asta îi face sa creada ca sunt virili. Acest lucru se aplica în special femeilor Scorpion. Scorpionii înseala la Loterie, daca jocul ar fi automat,ei l-ar putea hacui…  :)

Sagetator

Sagetatorii sunt aventurosi. Le place sa striveasca paianjenii cu palmele si sa mearga noaptea la baie fara sa aprinda lumina. Sagetatorii  se pricep sa-si distreze prietenii,familia si … pe straini. Asta presupune chiar sa se si travesteasca.Aproape toti Sagetatorii ar dori sa-si schimbe sexul.

Acestia sunt lipsiti de bun gust si nu sunt deloc gratiosi.Au de obicei porecle, precum Vomitua Maximus. Animalele si copiii mici sunt prietenii Sagetatorilor, iar asta se întâmpla de când adultii au ajuns sa-i urasca.

Obisnuiesc sa arunce mâncarea scumpa de la restaurant si pun o multime de întrebari în mijlocul slujbei de la biserica. În niciun caz sa nu aduci acasa un Sagatator pe care sa-l prezinti parintilor tai…  :)

Capricorn

Capricornii sunt muncitori, demni de încredere si blegi. Acestia sunt întotdeauna buni la matematica, asta explica de ce sunt o asa mare bataie de cap. Rene Descartes a fost un matematician renumit, dar nu si un filosof prea bun, deci trebuie sa fi fost Capricorn.

Cei mai multi politicieni sunt Capricorni, asta explica de ce tara noastra se afla mereu în impas. Nu e de mirare de ce politicienii au nevoie de foarte multa  protectie în jurul lor în permanenta. Capricornii sunt o combinatie între Leu si Fecioara.

În cazul unui razboi nuclear, doar insectele si Capricornii vor gasi un mod de a supravietui. Noi, ceilalti, nu vrem sa traim într-o astfel de lume. Capricornii au învatat de mici sa fie nesuferiti. Probabil ca de Craciun parintii le faceau cadouri carti despre drept, iar ei le studiau si subliniau punctele slabe ale legilor. Capricornii nu pot descrie concepte filosofice pentru ca acestea nu presupun ecuatii.

Le place sa vorbeasca la telefon, însa nu-l deschid niciodata pentru ca nu au prieteni pe care sa-i sune. Capricornii cred ca Donald Trump este un vizionar. Cei mai multi oameni arestati pentru fraude fiscale au fost Capricorni…  :)

Varsator

Varsatorii iubesc petrecerile. “Oricând, oriunde” este motto-ul lor. Varsatorii se gândesc cu nostalgie la perioada anilor ’60, deoarece atunci a fost ultima data când au umblat dezbracati si beti în public.97% din cantitatea de droguri din ultimii 30 de ani a fost consumata de Varsatori.

Ei sunt singurele semne din zodiac care pot juca volei cu ei însisi si o fac destul de des. Pentru a descrie concepte filosofice folosesc expresia “Hei, frate..!”. Varsatorilor le place astronomia pentru ca au “explorat” toate planetele. Daca vrei sa stii ce se manânca pe Saturn, întreaba un Varsator. Acestia pot sa mearga pe apa
daca se straduiesc foarte, foarte tare, iar asta se întâmpla de obicei în cada.

Varsatorii sunt deschisi la orice viciu de pe lume si nu se gândesc de doua ori. De aceea ei fac pipi peste tot pe unde ceilalti oameni nu o fac. Cele mai multe staruri rock sunt Varsatori…  :)

Pesti

Râd si se tin de comedii mereu. Îi confuzeaza ideea de sex.Femeile Pesti poarta rochii lungi, vaporoase si bijuterii masive din argint.Pretind ca le plac stelele, însa singura constelatie pe care au gasit-o este Adâncul Oceanelor. Pot sa tina minte ce au facut pe 3 martie 1981,însa uita propria adresa. Nu se pot orienta; oamenii care la ora 7.00 merg în directia opusa metroului sunt Pesti.

De obicei ei mor în doua situatii, ori cad de la fereasta, ori sunt calcati de vreun camion. Asta în cazul în care nu locuiesc cu un Rac. Pestii sunt atât de protectori, încât ar putea sa le complexeze pe femeile Leu. În vreme ce Leii tin sa obtina cât mai multa faima, Pestii vor sa fie apreciati corect pentru ceea ce fac si nu le plac vorbele gratuite.

Vor ca munca lor sa fie criticata în mod pozitiv, iar daca spui ca nu îti place ce fac, îsi vor face hara-kiri.Sunt mândrii sa-ti spuna ca Michelangelo, Galileo, George Washington si Albert Einstein au fost Pesti. Nu încerca sa porti o discutie logica cu Pestii, sunt mereu cu capul în nori … sau în Narnia.

Pestii plâng atunci când vad un animal mort în mijlocul strazii, însa nu au remuscari atunci când întorc spatele oamenilor care îi displac. Racii spun un lucru si fac altul, Scorpionii spun ceva si-l fac din rautate, în schimb, Pestii spun ca fac un lucru, însa procedeaza cum îi taie capul…  :)

3default Re: ZODIAC la data de Mier Sept 09, 2015 9:42 am

Vizitator

Vizitator
Admin a scris:Aproape toti Sagetatorii ar dori sa-si schimbe sexul.

Io sunt din aia care aproape nu :550076686:

4default Re: ZODIAC la data de Mier Sept 09, 2015 9:50 am

Admin

Admin
Daca ma gandesc cati te-au luat drept reprezentanta a sexului frumos, mai ca le dau dreptate. :550076686: Pisi ! :10:

5default Re: ZODIAC la data de Mier Sept 09, 2015 9:58 am

Vizitator

Vizitator
Inca nu mi-am dus sexul la concursuri de miss :4a:

6default Re: ZODIAC la data de Mier Sept 09, 2015 10:00 am

Admin

Admin
Sa infiintam un topic cu datele concursurilor de miss sa te pregatesti? :10:

7default Re: ZODIAC la data de Mier Sept 09, 2015 10:04 am

Vizitator

Vizitator
Subscriu. Dar de masuratori te ocupi personal :550076686:

8default Re: ZODIAC la data de Mier Sept 09, 2015 10:06 am

Admin

Admin
:24: Ruleta, rigla, centimetru, cu ce trebuie sa ma dotez?

9default Re: ZODIAC la data de Mier Sept 09, 2015 10:09 am

Vizitator

Vizitator
Cu ce ai in dotare e suficient

10default Re: ZODIAC la data de Mier Sept 09, 2015 10:11 am

Admin

Admin
Promit sa nu las pe nimeni sa te atinga.

11default Re: ZODIAC la data de Mier Sept 09, 2015 10:14 am

Vizitator

Vizitator
Na bun, si eu promit sa te ating bine :4a:

12default Re: ZODIAC la data de Dum Sept 13, 2015 1:39 am

Admin

Admin
In functie de trasaturile lor, zodiile au anumite lucruri pe care nu le suporta. Vezi ce replici le scot din sarite!

Berbec: “Stai linistit doua minute.” Pune Berbecul sa ia o pauza si il vei vedea nervos. Nu ii place sa stea locului o clipa si vrea mereu sa aiba ceva de facut.

Taur: “Nu mai avem mancare.” Aceasta veste il va cutremura pe Taur, care este cel mai linistit atunci cand e frigiderul plin. Pentru el, viata fara mancare este trista si plina de nervi.

Gemeni: “Ce-i cu atata optimism?” Pentru gemeni, acest tip de replici e motiv de cearta. Ei nu sunt optimisti ci sunt… ei insisi. Firea lor nu le permite sa gaseasca decat partea plina a paharului.

Rac: “Daca vreau sa irosesc cateva ore ma uit la Titanic.” Asa sensibili cum sunt Racii nu prea vezi. Nu jigni filmele siropoase caci te vei pune rau cu ei.

Leu: “Esti pe locul doi.” Este una dintre replicile care il face pe Leu sa ia foc. E atat de ambitios si dornic de atentie, incat nu exista decat locul 1.

Fecioara: “Matematica nu are rost.” Supara o Fecioara zicandu-i ca o stiinta exacta, atat de ordonata precum matematica, este inutila. Firea perfectionista a Fecioarei o va face sa explodeze de nervi!

Balanta: “Trebuie sa iei o decizie.” Pune Balanta in fata unei hotarari si stricati prietenia. Pentru ea, echilibrul este cheia, asa ca deciziile nu se iau cat ai bate din palme.

Scorpion: “Nu.” Refuza un Scorpion si ii vei vedea furia. Cum ii place sa aiba mereu dreptate, pentru el, raspunsurile trebuie sa fie intotdeauna pozitive.

Sagetator: “Are si altcineva dreptate.” Sagetatorul sufera daca nu este singurul care are dreptate, asa ca va face o tragedie in momentul in care ii vei zice astfel de replici.

Capricorn: “Povestea ta e cam plictisitoare!” Este una din acele replici care il scot din sarite pe Capricorn, care e convins ca are cele mai interesante, amuzate si simpatice istorioare.

Varsator: “Nu inteleg arta.” Boemul Varsator nu va mai avea ce discuta cu tine daca vei critica un tablou intr-o galerie sau ii vei marturisi ca arta nu e chiar pe placul tau.

Pesti: “Mai lasa-ma cu chakra ta!” Pestii nu inteleg de ce oamenii nu vor sa tina cont de importanta spiritualitatii. Daca refuzi o lectie despre chakre sau karma il ranesti profund pe nativul din Pesti.

13default Re: ZODIAC la data de Lun Sept 14, 2015 10:17 am

HBB

Vor ca munca lor sa fie criticata în mod pozitiv, iar daca spui ca nu îti place ce fac, îsi vor face hara-kiri.

Atat!

Pestii nu inteleg de ce oamenii nu vor sa tina cont de importanta spiritualitatii. Daca refuzi o lectie despre chakre sau karma il ranesti profund pe nativul din Pesti.

Da, chiar nu inteleg!

14default Re: ZODIAC la data de Lun Sept 14, 2015 11:00 am

Admin

Admin
Baga lectia sa vedem, refuzam?!?

15default Re: ZODIAC la data de Lun Sept 14, 2015 11:17 am

Vizitator

Vizitator
Pot sa o bag si io?

16default Re: ZODIAC la data de Lun Sept 14, 2015 11:19 am

Admin

Admin
Tu esti invitat de onoare !

17default ZODIAC la data de Sam Sept 19, 2015 9:32 am

Admin

Admin
Totul despre zodii

18default Re: ZODIAC la data de Sam Sept 19, 2015 9:33 am

Admin

Admin
BERBECUL de la A la Z!

TEMPERAMENT SI PERSONALITATE
Nativul din zodia Berbec este plin de curaj si de idei, un om care are mereu initiativa. Este foarte sincer, de aceea isi face usor prieteni si ii tine aproape. Chiar daca nu prea are rabdare si e usor impulsiv, prietenii il apreciaza pentru ca spune ce gandeste, fara sa te menajeze. Nu ii plac deloc minciunile si nici linguselile.

DRAGOSTE SI CASATORIE
Berbecul crede in dragoste la prima vedere. Se indragosteste repede si vrea acelasi lucru de la persoana iubita. Se daruieste cu totul atunci cand sentimentele ii sunt impartasite si este o fire foarte pasionala. Nativul din zodia berbec poate fi un pic cam entuziast in dragoste, insa cand isi alege partenerul de viata devine sensibil si protectiv. Vrea sa isi educe copiii intr-un spirit liber si sa aiba o familie armonioasa.

SANATATE
Berbecul are rezistenta la efort si nu se imbolnaveste aproape niciodata. Este foarte dinamic si rezista chiar si daca pierde noptile. Cel mai rau lucru pentru Berbec este sa il retii din activitiatile pe care si le-a propus. In ceea ce priveste sanatatea, zonele lui sensibile sunt: craniul, fata, ochii, urechile si dintii, deci tot ce tine de cap – aici este predispus la accidente.

APTITUDINI SI CARIERA
Are calitati de lider si ii place sa ii mobilizeze pe cei din jur. Nu vrea neaparat sa aiba functie de conducere, insa ii place sa aiba libertatea de decizie la locul de munca. Este un bun director, ofiter, medic chirurg, inginer, mecanic, politist sau sportiv. Nativul Berbec poate fi si un excelent antreprenor.

FEMEIA BERBEC
Femeia Berbec este puternica si ii place competitia, de aceea nu va refuza niciodata un post de conducere. Nu se da la o parte nici daca i se propune un job tipic masculin, caci ii plac provocarile. In cariera, este loiala colegilor si superiorilor, insa se lupta atunci cand e convinsa ca are dreptate. Totusi, oricat de dornica ar fi sa urce pe plan profesional, nu risca bunastarea familia pentru aceasta. Se dedica sotului sau iubitului, iar pentru copii este o mama care le da incredere sa isi urmeze visele.

BARBATUL BERBEC
Daca stii sa intretii focul pasiunii, il vei tine langa tine pentru totdeauna. Nativul Berbec iubeste cu ardoare si ii place sa i se raspunda in acelasi fel. Nu se teme sa se insoare devreme si vrea sa aiba copii. Totusi, are si un defect: cu cat imbatranesc, cu atat le plac femeile mai tinere.

COPILUL BERBEC
Este spontan si entuziast, un copil precoce, care invata repede, mai ales pentru ca experimenteaza mult. Este aventuros si inteligent. Daca ai un copil Berbec, fa tot posibilul sa nu ii ingradesti imaginatia si nici sa nu il obligi sa invete, caci ii place sa creada ca totul se petrece din propria lui initiativa. Daca esti prea strict cu el, risti sa plece trantind usa!

SEFUL BERBEC
Este autoritar si iubeste provocarile. Nu se teme sa se arunce in competitii si nici sa le starneasca intre colegi, la locul de munca. Este foarte bun pe pozitii executive, caci are curaj sa ia masuri, atunci cand crede ca este cazul. Pentru Berbec, este foarte importanta gloria, asa ca va face tot posibilul pentru a reusi sa o atinga.

ELEGANTA
Berbecul urmareste toate tendintele modei si le adopta cu multa indrazneala. Are reactii puternice si ii place sa faca combinatii uimitoare de culori si imprimeuri. Va avea si haine comode, de zi cu zi, dar si tinute extravagante, dar elegante, care il fac sa le poarte cu mandrie. Vedetele zodiei sunt: Sarah Jessica Parker, Mariah Carey, Shannen Doherty.

FRUMUSETE
Berbecul este foarte fermecator, datorita clipului placut, cu sprancene frumoase, privire provocatoare si un corp bine conturat. Esti indrazneata si incerci multe stiluri, iar multe te reprezinta. Esti foarte versatila si ii surprinzi pe cei din jur cu aspectul tau fizic. In cazul femeilor Berbec, se potrivesc rujurile in culori aprinse, oje in nuante vibrante, pantofi cu toc si haine in culori tari.

EROTISM
Fiind nascut intr-un semn de foc, Berbecul are o inima fierbinte si iubeste fulgerator. Ii place sa fie pasional si transmite semnale puternice partenerului de viata, cu care flitreaza chiar si dupa ce trec ani de zile de relatie. In dormitor, este jucausi si foarte inventiv, reusind sa isi surprinda mereu partenerul cu ceva noi. Cu un nativ din Berbec, mereu ies scantei!

19default Re: ZODIAC la data de Sam Sept 19, 2015 9:34 am

Admin

Admin
TAURUL de la A la Z!

Nativul din zoia Taur simte nevoia de siguranta atat in planul sentimental, cat si in cel financiar. Judeca profund si da dovada de o buna intuitie. Este priceput la problemele practice, stie sa caute rezolvari la orice problema. Se supara destul de rar, dar atunci cand o face nu va ierta niciodata nedreptatea adusa.

DRAGOSTE SI CASATORIE
Pentru ca dispune de multa senzualitate, Taurul se va atasa foarte usor de sexul opus. Chiar daca in tinerete are multe aventuri, este posesiv si impulsiv, atunci cand va vrea sa isi intemeieze o familie se va linisti.

SANATATE
Datorista robustetii sale, nativul din Taur este destul de rezistent. Punctele sale sensibile sunt ceafa si gatul, face des laringita si i se intepeneste gatul chiar si la cel mai mic curent.

APTITUDINI SI CARIERA
Este repsonsabil si da dovada de o putere de munca iesita din comun. Dincolo de asta, are o sensibilitate bine dezvoltata pentru arta dar si pentru arhitesctura si constructii. Va munci mult pe plan profesional si nu se va da inapoi de la nimic.

FEMEIA TAUR
Natura a inzestrat-o cu multa feminitate si cu atuu-ul de a atrage barbatii ca un magnet. Frumoasa si inteligenta, stie cum sa obtina tot ceea ce isi doreste in viata. Este sociabila si poate sa intretina usor relatiile de prietenie cat si pe cele conjugale.

BARBATUL TAUR
Este genul acela de barbat care va oferi siguranta femeii de langa el. In plan sentimental are o viata sexuala interesanta si nu se da inapoi de la nimic. Este posesiv si gelos si nu agreeaza concurenta. In plan profesional, munceste mult pentru a putea sa isi satisafac toate capriciile.

COPILUL TAUR
Este foarte atasat de parinti si stie cum sa isi impuna respectul printre cei de varsta lui. Este un lider printre copii si ii place sa conduca activitatile de la locul de joaca. Intuitiv si inteligent, la scoala se descurca bine.

SEFUL TAUR
De cele mai multe ori cauta angajati cinstiti, discreti si munctitori. La randul sau ofera un pachet salarial pe masura efortului depus, nu face discriminari si vine mereu cu idei noi fara a-i suprasolicita pe cei din subordinea lui.

ELEGANTA
Atunci cand vine vorba despre moda, nativul din zodia Taur, are un simt estetic iesit din comun. Stie sa isi asorteze hainele in perfecta concordanta cu evenimentul la care trebuie sa asiste. Isi adapteaza usor stilul cu tendintele sezonului, cu toate ca in linii mari il prefera pe cel clasic.

FRUMUSETE
Natura l-a inzestrat cu o frumusete aparte, deosebita si naturala. Ii eclipseaza pe cei din jur doar prin simpla sa aparitie. Sexul opus este puternic atras de naticul din zodia Taur si poate face usor cuceriri si daca doar merge pe strada pana la magazinul din colt.

EROTISM
Nativul din Taur este de o senzualitate aparte. Atingerile lui electrizante il fac pe partenerul de cuplu sa nu se mai sature de el. Nu dezamageste niciodata in dormitor si este mereu inovator la acest capitol.

20default Re: ZODIAC la data de Sam Sept 19, 2015 9:48 am

Admin

Admin
GEAMANUL de la A la Z!

Geamanul este nativul care niciodata nu se va plictisi. Este extrem de schimbator si mereu plin de curiozitati. Se poate adapta la orice context si nu are nicio problema in a schimba cercuri sociale cat mai diferite. Nativul nascut in zodia Gemeni tinde sa inceapa mai multe lucruri deodata, insa rareori le duce si la bun sfarsit. Este foarte entuziast cand incepe un proiect nou, iar daca nu va fi multumit pe traseu de cum evolueaza lucrurile il va abandona cu lejeritate. Este un bun comunicator, mereu pus pe sotii si cu un spirit de observatie foarte fin.

DRAGOSTE SI CASATORIE
Geamanul cauta la persoana iubita inteligenta si prezenta. Acest nativ nu suporta relatiile in care doar unul trage de fraie. Are nevoie de comunicare spirituala si camaraderie, dincolo de aventuri sexuale.

SANATATE
Punctele sensibile ale acestui nativ sunt sistemul nervos si cel respirator, la fel si umerii, bratele si mainile. Acesta se agita foarte mult si adopta un regim alimentar destul de haotic.

APTITUDINI SI CARIERA
Este foarte curios, un excelent orator si un bun mediator. Ar fi bun de avocat, profesor sau chiar reporter de teren. Vede lucrurile in ansamblul lor si face fata situatiilor de criza cu brio.

FEMEIA GEMENI
Nu suporta sa stea la cratita si pune piciorul in prag imediat daca simte ca ii este subminata autoritatea sau ca este tratata ca un obiect. Femeia Gemeni simte nevoia de independenta si prefera sa faca lucrurile cu partenerul doar daca si acestuia ii face placere.

BARBATUL GEMENI
Nu exista barbat mai specializat in flirt in afara de Geaman. Raspunde cu multa pasiune la jocurile erotice sau, de cele mai multe ori, le initiaza chiar el. Il sperie gandul de insuratoare si nu este genul tipului gelos si posesiv deoarece stie ca cel mai important lucru intr-o relatie este libertatea ambilor parteneri.

COPILUL GEMENI
Jocul cu prietenii, si nu pe calculator, il face cu adevarat fericit. Ii place sa glumeasca impreuna cu ceilalti parteneri de joaca si adesea ii supara cu glumitele lui inofensive. Copilul Gemeni este mereu flexibil si logic, saltaret si vesel.

SEFUL GEMENI
Este un sef responsabil si stie cum sa isi atraga subalternii de partea sa. Are mereu idei noi si poate fi bulversant pentru persoanele care nu sunt obisnuite sa munceasca in agitatie. Nu este deloc razbunator si nu ar umili niciodata un angajat. E atat de imprevizibil si plin de gratie incat colegii il iubesc imediat.

ELEGANTA
Pentru nativul nascut in zodia Gemeni, moda este doar un subiect pentru revistele glossy. Acest semn zodiacal este anti-trend, insa nu risca sa faca schimbari bruste de stil fara a se consulta daca nu cu specialistii cu prietenii. Cea mai sigura varianta de imbracaminte pentru Gemeni este combinatia jeansi-tricou. Alege mai degraba stilul clasic-sport si prefera sa isi cumpere accesorii haioase, dar utile.

FRUMUSETE
Acest nativ nu are un chip senzual ci mai degraba unul ludic. Atrage prin mobilitatea infatisarii sale, fiind ca un titirez care nu se opreste niciodata. Femeile se parfumeaza des, dar se fardeaza mai rar. Cu privire la coafura, acest semn va opta pentru frizuri care se potrivesc mai degraba pentru adolescenti si copii de scoala generala. Fardurile cele mai potrivite pentru femeia Gemeni sunt cele roz si bleu-pal.

EROTISM
In relatiile de dragoste, Geamanul evita pe cat posibil regulile stricte si prefera mai degraba un vacarm continuu decat ceea ce se intelege lesne prin stabilitate si liniste. In pat, nativul Gemeni este incitant, imprevizibil, flexibil si foarte atent la cele mai mici detalii. Nu este suficient ca intr-un act sexual totul sa se limiteze la contopirea trupurilor: Geamanul vrea mai ales utilizarea creierului.

21default Re: ZODIAC la data de Sam Sept 19, 2015 10:12 am

Admin

Admin
RACUL de la A la Z!

Nativul din zodia Rac stie sa povesteasca frumos despre orice eveniment, dar si sa devina un bun ascultator. Este important de stiut ca este capabil sa adopte cele mai variate atitudini si stari de spirit. Atasamentul sau fata de familie si cei apropiati il face si un sensibil incurabil.

DRAGOSTE SI CASATORIE
Atunci cand vine vorba de dragoste, Racul este romantic si pasional. Simte nevoia ca sentimentele sa ii fie impartasite si este mereu in cautarea unei jumatati pana in momentul in care o gaseste. Dintre toate zodiile, Racul este cel mai indarjit sa se casatoreasca si sa isi intemeieze o familie.

SANATATE
In situatii de stres, Racul are tendinta sa se imbolnaveasca. Atunci cand se face trecerea de la sezonul cald la cel rece, nativul din zodia Rac are parte de raceli destul de severe.

APTITUDINI SI CARIERA
Fantezia si talentul Racului il indeamna catre arta. Fie catre scris, desen, film sau muzica, fie va face ceva maret in planul afacerilor cu alimente sau bauturi.

FEMEIA RAC
Este o romantica incurabila si isi doreste sa aiba cat mai multi copii. La capitolul cariera, nu este genul de tipa care sa isi doreasca sa atinga culmile succesului, dar cu toate acestea poate sa fie profesionista la locul de munca.

BARBATUL RAC
Este un traditionalist convins si atunci cand intalneste jumatatea perfecta o va coplesi cu dragostea sa. In plan profesional poate ajunge acolo unde isi doreste, este un vizionar convins si nu se da in laturi de la lupta.

COPILUL RAC
Copilul Rac este foarte atasat de parinti si are nevoie de afectiunea, intelegerea si suprortul lor. Chiar si in adolescenta va avea o puternica legatura cu mama, careia i se va confesa ori de cate ori are o problema in orice plan. Este creativ si ingenios inca din primii ani ai copilariei.

ELEGANTA
Pentru naticul din zodia Rac, hainele si imbracamintea sunt un mod de exprimare. Este atent la detalii si are o slabiciune dupa materialele scumpe. Nu de putine ori se intampla sa isi faca singur anumite piese vestimentare si asta pentru ca nu il multumeste ceea ce gaseste in magazine.

FRUMUSETE
Are un zambet cuceritor si in mare parte frumusetea ii vine din interior. Oamenii il considera o persoana placuta si agreabila si de cele mai multe ori cucereste prin farmecul sau irezistibil.

EROTISM
Naticul din zodia Rac este un romantic si sentimental convins. Va stii sa cucereasca pe oricine isi doreste si sa ii mentina fericirea partenerului la cote maxime.

22default Re: ZODIAC la data de Sam Sept 19, 2015 10:13 am

Admin

Admin
Leu – de la A la Z.

Ai o personalitate extrem de puternica, ce iti permite sa dirijeze si sa se impuna fara ca cei din jur sa isi dea seama. Si cum unui Leu veritabil ii place sa fie mereu in centrul atentiei, cu siguranta profiti de fiecare obiectiv pentru a iesi (bine) in toate pozele posibile. Sa nu care cumva sa iti spuna cineva ca nu iti sta bine parul, ori ca gheaca nu se asorteaza la pantofi, caci va fi vai si amar de el/ea.

DRAGOSTE SI CASATORIE
Esti atras de sexul opus intr-un mod irezistibil, astfel ca tot ce iti doresti este sa cuceresti in acelasi mod in care esti cucerit. Iubesti intens si nu te poti abtine sa nu creezi si cateva momente de dratamtism, asa, pentru a mai condimenta putin lucrurile. Pentru ca nu iti place singuratatea ai tendinta de a te casatori cam repede, insa in mare pentru ca reusesti usor sa te impui intr-o relatie. In ciuda faptului ca iti iubesti familia si copiii nu poti garata ca vei ramane fidel toata viata.

SANATATE
Dispui de o vitalitate iesita din comun si ai o conditie fizica buna, insa iti risipesti energia fara masura. Risti sa ai probleme cu inima, ochii, coloana si splina si in plus poti sa cazi prada stresului atunci cand ai prea multe pe cap. Invata sa te relaxezi din cand in cand si uita de griji, mai ales ca nu esti dispus sa accepti ajutor de specialitate.

APTITUDINI SI CARIERA
Ai o putere de munca mare, motiv pentru care iti indeplinesti misiunile cu succes. Esti ambitios si sintetizezi repede informatiile, astfel ca ajungi destul de repede in functii de conducere. Te prinde de minune meseria de actor, ori cea de regizor, iar gusturile fine te poate indrepta catre un domeniu ce se ocupa cu bijuterii sau decoratiuni.

FEMEIA LEU
Ai un caracter puternic si o tinuta mandra ce impresioneaza pe oricine. Iti place sa fii mereu in centrul atentiei si vrei sa te remarci oriunde. Atragi barbatii ca un magnet si te daruiesti cu totul intr-o relatie, insa ceri acelasi lucru si de la partenerul de viata. Preferi mai degraba sa cuceresti, insa unii barbati ar putea fi intimidati de atitudinea ta.

BARBATUL LEU
Pasional si generos, ai putea fi declarat barbatul ideal, mai ales ca stii cum sa faci o femeie fericita, de la care ceri doar doua lucruri: loialitate si admiratie! Iti place ca femeia de langa tine sa fie feminina, eleganta, dar in acelasi timp gingasa si delicata, care stie sa iti faca cele mai incitante complimente. In ciuda faptului ca esti prea egoist pentru a te darui pe deplin, poti gasi o partenera pentru o viata, atata timp cat iti ofera tot ce ai nevoie.

COPILUL LEU
Chiar daca vrea afectiune in permanenta nici nu se agata mereu de gatul tau pentru a fi bagat in seama. Are personalitatea lui si isi doreste sa fie tratat ca un om mare. In timp ce viseaza la cavaleri si eroi, nu ar strica sa ii procuri astfel de carti. Extrem de creativ, are sanse mari sa devina un designer important sau un bun dansator ori un cantaret profesionist.

SEFUL LEU
Un adevarat lider, are mereu o viziune corecta si asta impune respectul celor din jur. Chiar daca uneori da impresia ca este autoritar, nu doreste altceva decat ca lucrurile sa mearga conform planurilor. Pentru a-i arata recunostinta trebuie sa muncesti din greu, insa la final rezultatele vor fi pe masura.

ELEGANTA LEU
Se vede ca nu te-ai nascut degeaba sub acest semn. Mereu cu spatele drept, o postura nobila si un mers regal, toti se dau la o parte pentru ca tu sa treci nestingherit. esti cel mai elegant din anturajul tau si cei apropiati iti cer mereu sfatul cand vine vorba de alegeri vestimentare ori de a cauta un cadou unic. Ai face orice de dragul modei, astfel ca ajungi acasa cu dureri de picioare din cauza tocurilor, ori cu parul incarcat de fixativ pentru ca ai vruta sa iti reziste coafura toata ziua.

FRUMUSETE
In ceea ce priveste frumusetea te poti considera un nativ norocos. Cu un par extraordinar, ochi stralucitori si piele matasoasa, nu prea au ce sa iti reproseze cei din jur, in afara de faptul ca sti prea frumos/frumoasa. Pe langa toate acestea, voiosia caracteristica si faptul ca esti mereu cu zambetul pe buze iti asigura un plus de frumusete.

EROTISM LEU
Sex-appeal-ul nu-ti lipseste nici el si ai o energie sexuala iesita din comun. Atunci cand „te aprinzi” emani o energie specifica si simturile ti se acutizeaza. Pentru ca esti implicat destul de mult in viata profesionala, cea personala (si imiplicit viata sexuala) ajunge uneori sa fie o adevarata telenovela.

23default Re: ZODIAC la data de Sam Sept 19, 2015 10:14 am

Admin

Admin
FECIOARA de la A la Z!

Nativul din zodia Fecioara este genul de persoana care clasifica, ordoneaza si pune etichete. Chiar daca da dovada de un comportament care te poate irita, o face pentru ca este obsedat de ordine si curatenie. Se descurca bine in conditii de stres si are simtul datoriei bine dezvoltat.

DRAGOSTE SI CASATORIE
Fecioara are nevoie de certitudini. Dincolo de comportamentul care poate parea haotic, simte nevoia sa se lege cu acte de cineva, sa fie in permanenta intr-o casnicie, chiar daca nu prea are multe de impartasit cu partenerul de cuplu. Cu toate acestea isi iubeste copii si este in stare sa faca totul pentru ei.

SANATATE
Pentru Fecioara, sanatatea ocupa un aspect foarte important in viata sa de zi cu zi. Tocmai din acest motiv, depisteaza timpuriu orice afectiune sau boala si o trateaza destul de rapid si ferm. Din acest motiv nu sufera de boli foarte grave de-a lungul vietii.

APTITUDINI SI CARIERA
Pentru ca este harnica si perfectionista, Fecioara nu uita niciodata de unde a plecat. Munceste cu spor si sarguinta si face pasi mici dar siguri in ascendenta sa profesionala. Are o inclinatii pentru meserii complexe si poate cu usurinta sa ocupe chiar si un post in cadrul NASA.

FEMEIA FECIOARA
Inteligenta si harnica, femeia Fecioara se straduieste mereu sa isi incheie atributiile pe toate planurile. Nu are tendinta de a lasa lucrurile nerezolvate si responsabilitatea este cuvantul de ordine in cazul ei. Chiar daca se hotaraste greu sa se insoare, atunci cand o va face o sa fie o nevasta traditionala.

BARBATUL FECIOARA
In cazul barbatului Fecioara, acesta este pudic si din acest motiv isi reprima sentimentele si pasiunea. Iubeste cinstit si onest, chiar daca de cele mai multe ori da gres. Nu poate sta necasatorit si sare dintr-un mariaj in altul destul de rapid. In plan profesional exceleaza.

COPILUL FECIOARA
Pentru ca este tacut si timid , isi manifesta cu greu afectiunea. Cu toate acestea este foarte apropiat de mama si de bunica, simtind vesnic nevoia de confirmari din partea femeilor din familie.

SEFUL FECIOARA
Chiar daca este un conducator practic, de cele mai multe ori tinde sa se piarda in detalii care nu au o atat de mare importanta. Cu toate acestea isi respecta subalternii si ii trateaza cu multa incredere si sinceritate.

ELEGANTA
In cazul nativului din Fecioara, eleganta se masoara in calitatea hainelor pe care alege sa le imbrace. Chiar daca nu are o garderoba atat de bogata, fiecare piesa de vestimentatie pe care o detine este de firma si de buna calitate.

FRUMUSESTE
Fecioara este considerata o zodie a frumuesetii, inca de la originile astrologiei. Se bucura de un ten proaspat, sprancene arcuite, ochi sclipitori si buze senzuale.

EROTISM
Dincolo de aparente, Fecioara da dovada de o sexualitate debordanta. Este intr-un perfect acord cu corpul sau si nu isi neglijeaza dorintele si poftele sexuale.

24default Re: ZODIAC la data de Sam Sept 19, 2015 10:15 am

Admin

Admin
Balanta de la A la Z.

Pentru nativii zodiei Balanta, armonia este esentiala. Chiar daca semnul zodiacal lasa senzatia ca este o persona cumpanita, Balanta este mereu in cautarea echilibrului interior. Este genul acela de persoana careia ii place sa fie inconjurata de oameni si incearca mereu sa se faca placuta.

Se remarca printr-o judecata dreapta, dar de cele mai multe ori nu poate lua o decizie rapida, fapt ce o poate duce la pierzanie in anumite cazuri.

DRAGOSTE SI CASATORIE
Balanta este seducatoarea si romantica horoscopului. Isi doreste o relatie perfecta cu partenerul de cuplu, acest ideal fiind greu de atins in zilele noastre. Chiar daca majoritatea relatiilor dau gres, din dorinta de a nu ramane singura, Balanta o ia mereu de la capat. Este zodia pentru care cuplul este cel mai important aspect al vietii ei.

SANATATE
Sanatatea ii este destabilizata de lipsa de armonie. Orice esec in plan sentimental impinge nativul zodiei intr-o stare de depresie, iar de aici pornesc majoritatea bolilor. Zonele sensibile in randul femeilor sunt: rinichii, vezica, pielea, ovarele, si in cazul barbatilor prostata.

APTITUDINI SI CARIERA
Balanta nu este adepta muncii fizice sau a efortului. Asa ca va cauta intotdeauna sa intre intr-un cerc al intelectualilor, avand puternice inclinatii catre actorie si oratorie. Profesia de actor sau purtator de cuvant i se potriveste de minune. Discernamantul si simtul dreptatii o indreapta spre avocatura. Mariajul va avea mereu o mare influenta asupra carierei pe care o va alege in viitor.

FEMEIA BALANTA
In cazul femeii Balanta, ea poseda o eleganta si un rafinament iesite din comun. Ca semn de aer, are o mare sensibilitate pentru intelectualism. Nu va fi niciodata genul acela de femeie care sa stea acasa cu copii, ci mai degraba, este genul de femeie care poate sa conduca o afacere in domeniul modei.

BARBATUL BALANTA
Barbatul Balanta are nevoie de intelegere si ingaduinta. La randul sau, este tandru si atent la dorintele si nevoile partenerului de cuplu. Cu un simt al raspunderii bine dezvoltat, nu ii plac vulgaritatile si nedreptatea.

COPILUL BALANTA
Este un copil care mereu va fi in cautare sa invete lucruri noi. Are o personalitate bine dezvoltata inca de mic, stie sa isi impuna parerile, dar asculta mereu de sfatul parintilor si nu face probleme prea mari.

SEFUL BALANTA
Este genul de sef caruia nu ii place sa perturbe armonia din echipa. Nu tine cont de preietnii la locul de munca, dar intelege problemele si nevoile fiecarui angajat. Apreciaza sinceritatea.

ELEGANTA
Potrivit astrologilor, Balanta impune tonurile si tendintele in materie de moda. Stie mereu cum sa se asorteze in functie de eveniment si niciodata nu lasa o impresie proasta cu privire la propria garderoba.

FRUMUSETE
Asa cum ii plac hainele, la fel de mult pretuieste si aspectul fizic. Va fi mereu intr-o forma buna, ii plac sporturile de societate si cumpara mereu produse de ingrijire corporala scumpe.

EROTISM
Balanta este dependenta de partenerul de cuplu, deci viata ei fara cineva alaturi pare imposibila. Din acest motiv va avea mare grija de modul in care decurg relatiile ei, va face mereu cadouri, fiind o romantica incurabila. In dormitor nu va lipsi niciodata flacara pasiunii.

25default Re: ZODIAC la data de Sam Sept 19, 2015 10:16 am

Admin

Admin
Scorpionul de la A la Z.

Pasionat si curajos, Scorpionul are tendinta de a testa culmile si abisurile si de a controla puterea. Are o forta psihica de neegalat, putand trece prin orice moment greu sau stresant. Este exigent cu propria persoana si acest lucru se reflecta si in asteptarile celor din jur.

Astrologia a demonstrat ca Scorpionul se bucura de mosteniri sau averi mult mai des decat in cazul oricarei alte zodii.

DRAGOSTE SI CASATORIE
Scorpionul are tendinta de a fi magnetic si atractiv pentru cei din jurul sau. Simtul posesiei ii este bine dezvoltat si din acest motiv poate deveni usor gelos pe partenerul de cuplu. Este in cautarea echilibrului dintre aspectul fizic si atuurile inteligentei atunci cand vine vorba de jumatatea inimii. Are uneori tendinta de a exagera, iar din acest motiv se va confrunta cu anumite frustrai in plan sentimental.

SANATATE
Chiar daca atrage majoritatea bolilor, organismul Scorpionului da dovada de o putere de recuperare iesita din comun, uimind pana si medicii.

APTITUDINI SI CARIERA
Dispune de o intuitie exceptionala, chiar daca nu depune un efort considerabil atunci cand vine vorba de locul de munca. Cu toate acestea, creativitatea il ajuta enorm si ideile ingenioase il scot din orice necaz. Nu va cunoaste succesul neaparat, dar nu asta isi doreste. Un loc caldut si stabil intr-o echipa este ceea ce isi doreste pe viitor.

FEMEIA SCORPION
Da dovada de un caracter foarte puterni si este misterioasa atunci cand vine vorba de relatiile sale de cuplu. Aptitudinile sale o ajuta sa isi faca partenerul sa adere la deciziile ei fara prea multa bataie de cap. In plan profesional, este punctuala si profesionista.

BARBATUL SCORPION
Dincolo de aspectul fizic, barbatul Scorpion fascineaza prin forta intensa si enigmatica. Cu toate acestea, este o fire sensibila si usor de ranit. Atunci cand vine vorba de bani, uita usor de valorile morale si are tendinta de a-si trada prietenii in schimbul beneficiilor financiare.

COPILUL SCORPION
Are mare nevoie de indrumarea parintilor in primii ani de viata. Fermitatea lor este vitala in buna dezvoltare a copilului Scorpion. Daca nu este supravegheat in primii ani ai copilariei, poate sa o ia pe cai gresite si sa dezvolte obiceiuri nesanatoase.

SEFUL SCORPION
Este genul de sef despre care rareori stii ce gandeste. Se schimba mereu si isi tine secrete marile planuri, punandu-si subalternii sa execute fara a ridica intrebari. Cand vine vorba de remuneratie, incaerca sa se sustraga sau sa amane plata salariilor, iar de o marire sau bonus nici nu se pune problema.

ELEGANTA
Chiar daca ii place sa isi cumpere haine scumpe, din nefericire pentru nativul din Scorpion acesta nu va stii niciodata sa le asorteze. Ii place sa creada ca nu este un sclav al modei.

FRUMUSETE
Chiar daca frumusetea fizica nu este punctul forte al Scorpionului, farmecul personal compenseaza acest minus. Sarmul si intuitia il fac sa arate bine in ochii celor din jur.

EROTISM
Cand vine vorba de sentimente, acestea sunt intense, puternice si coplesitoare. Are sentimente schimbatoare si poate trece usor de la rece la cald. Partenerul de cuplu va trebui sa fie intelegator pana peste cap, pentru ca de toanele de moment ale scorpionului vor depinde si noptile din dormitor.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 5]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum