FORUM

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

» RADIO MAXIM WEST » S.O.S - EMISIUNE INTERACTIVA LA RADIO MAXIM WEST » 

SUFLETUL PERECHE

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1default SUFLETUL PERECHE la data de Mar Sept 08, 2015 3:53 pm

Admin

Admin
Auzim destul de des expresia suflet pereche. Care este parerea voastra, exista asa ceva, ati intalnit suflete cu care ati rezonat, credeti ca sufletele pereche sunt planificate de o putere divina si se intampla exact atunci cand nu te-astepti? Vi se pare adevarat afirmatia - “Sufletele pereche se intalnesc de regula intr-un moment de ratacire, cand ambele cauta vindecare. Poate fi vorba de o pierdere sentimentala, de o suferinta in dragoste.”

http://citadella.forumer.ro

2default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Mar Sept 08, 2015 5:17 pm

mihaela

Eu prin suflet pereche înțeleg să găsești acea jumătate compatibilă cu tine, acea parte ce te completează,da cred ca există dar trebuie răbdare să găsești acel acea ce ți se potrivește, îmi place să cred ca Dumnezeu a făcut pt fiecare o pereche,dar cine știe pe unde rătăcește, unii oameni au norocul să o găsească mai repede pt ca au intuit drumul pe care să meargă,alții au rătăcit drumul și va mai dura până va găsi ceea ce căuta!

3default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Mar Sept 08, 2015 11:03 pm

Constantin Alecu

Parerea  mea  traind  in  aceste  vremuri  moderne  cica mai  rau  ca  babilon ,nu  prea  mai  stim  sa iubim  sincer  cu  toata  fiinta   ,suflet pereche pentru  fiecare  exista se  afla  exista  printre  noi  il  vom  intalni  candva  chiar  daca multi  dintre  noi am  suferit  deziluzii  tradari...dumnezeu  intreg  universul  ne  indreapta  catre  iubire  trebuie  sa  vrem  sa  ne  dorim  asta  nu  cu  busuiocul  sub  perna :1a: ...aoleu  a fosta  prima  mea  iubire  nu  am  sa  mai  iubesc  la  fel..sufletul  pereche  exista  pentru  tot  restul  vietii...hai  sa  cautam  sa iubim  sa nu ne  facem  atatea  griji  de ce si  cum...sa mai fie si chimie intre cele doua suflete....si sa castige luptele din interior sufletului ca alea ne dau gata ..

4default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Mier Sept 09, 2015 9:32 am

Vizitator

Vizitator
Metafora! Mai ales ca subtil, se vrea a se transmite ca asta se intampla o singura data si cu o singura persoana. Cand exista comunicare sincera la toate nivelurile din dotare, cand exista dorinta si empatie, poti spune ca ai gasit UN suflet pereche. Sau mai simplu, cand intelegi si esti inteles.

5default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Mier Sept 09, 2015 10:35 am

zorro_

Sufletul pereche ?....Hmm, ...este acea parte din suflet care-l il completeaza pe al tau :1a:

6default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Mier Sept 09, 2015 11:15 am

Admin

Admin
Si cu asta ai spus tot. :1a: Poate daca doresti, ne vei spune ce lipseste sufletului tau.

7default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Mier Sept 09, 2015 1:06 pm

zorro_

din punctul asta de vedere sunt un privilegiat :1a:

8default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Mier Sept 09, 2015 1:18 pm

Admin

Admin
Poti sa ne impartasesti din experienta. Numai daca vrei. :1a:

9default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Mier Sept 09, 2015 3:47 pm

Butterfly

Sufletul pereche...este acea jumatate din tine fara de care nu esti complet, este persoana pe care o cauti o viata intreaga sau poate chiar mai multe vieti.
Si daca se intampla sa-l intalnesti, ai senzatia ca va cunoasteti de o viata intreaga. Ai impresia ca il stii dintotdeuana, ca stii ce gandeste si simte, telepatia este foarte bine reprezentata, prietenia sau iubirea se leaga de la sine, comunicarea e usoara, placerea de a fi impreuna este maxima. Exista un sentiment aparte care iti poate indica faptul ca fata de acest om ai o altfel de atractie decat pentru alte persoane. Nu e doar atractie fizica, sexuala, emotionala, ci relatia de acest tip trece dincolo de senzatiile trupesti sau psihice.

10default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Mier Sept 09, 2015 4:28 pm

Admin

Admin
Am citit ca sufletele pereche pot fi de trei feluri, nu neaparat sa fie de sex opus. El îţi poate fi frate, mamă, bunic sau prieten bun. Însă impactul cu acea persoană va fi unul covârşitor, imposibil de uitat.

Prima categorie ar fi sufletele pereche camarade - sunt oamenii care te ajută să-ţi atingi un scop, să înveţi anumite lecţii, care-ţi sunt alături în situaţii speciale, dificile, poate cruciale; sunt cei care te-au salvat în situaţii-limită sau care, pur şi simplu, ţi-au alinat suferinţa când credeai că nu se mai poate face nimic. Sprijinul lor e întotdeauna necondiţionat şi vine atunci când simţi nevoie acută de afecţiune, susţinere şi ocrotire.

Cred ca toti am intalnit persoane in viata care ne-au fost alaturi neconditionat si pe aceia ii numim prieteni adevarati. Mie cel putin mi-au ramas adevarati prieteni cei din copilarie, cu care am crescut, faceam bune si rele si ne intelegeam doar din priviri, mai ales la boacane. Si acum dupa multi ani, ne intalnim cu placere si nu s-a schimbat relatia. Sunt putini dar buni.

11default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Mier Sept 09, 2015 4:29 pm

zorro_

Nu stiu daca este chiar jumatate dar cu siguranta reprezinta o parte din tine
eu as folosi expresia si la copii, parinti si frati....sunt aceleasi trairi

12default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Mier Sept 09, 2015 5:21 pm

mihaela

Butterfly a scris:Sufletul pereche...este acea jumatate din tine fara de care nu esti complet, este persoana pe care o cauti o viata intreaga sau poate chiar mai multe vieti.
Si daca se intampla sa-l intalnesti, ai senzatia ca va cunoasteti de o viata intreaga. Ai impresia ca il stii dintotdeuana, ca stii ce gandeste si simte, telepatia este foarte bine reprezentata, prietenia sau iubirea se leaga de la sine, comunicarea e usoara, placerea de a fi impreuna este maxima. Exista un sentiment aparte care iti poate indica faptul ca fata de acest om ai o altfel de atractie decat pentru alte persoane. Nu e doar atractie fizica, sexuala, emotionala, ci relatia de acest tip trece dincolo de senzatiile trupesti sau psihice.
Fly ce spui tu se aseamănă cu melodia mea,,clona,,și ție nu îți place.. :24:

13default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Mier Sept 09, 2015 11:08 pm

DAMON

În viaţă scopul nostru e să ne căutăm sufletul pereche şi împreună să cutreierăm destinul !
Sunt oameni care-l găsesc şi trăiesc fericiţi !
Sunt oameni care aleg şi după o parte de drum împreună constată că nu se mai cunosc, că sufletele lor care făceau pereche au vise diferite şi aleg să se despartă !
Sunt oameni care s-au cunoscut, s-au iubit şi fiecare şi-a continuat drumul cu câte cineva !!!... apoi destinul i-a adus din nou faţă în faţă şi au descoperit cât dor i-a despărţit, dor care strigă cu toată puterea: ”Sufletul meu pereche !!!”
Uneori e trist pentru că sunt suflete pereche ... dar au aripi nepereche !!! şi nu pot fi niciodată împreună…. decât în clipe .... clipe mult prea scurte ...

14default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Mier Sept 09, 2015 11:34 pm

DAMON

15default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Joi Sept 10, 2015 9:06 am

Admin

Admin
Alta categorie de suflete pereche ar fi :

Sufletele pereche gemene - sunt cei cu care ai avut o relaţie specială de prietenie de-a lungul mai multor vieţi. Întâlnirea cu un suflet pereche geamăn e ca reîntâlnirea cu un prieten vechi, pe care nu l-ai mai văzut de ani întregi. Sunt oamenii care te înţeleg întru totul, deoarece sufletele voastre sunt puternic acordate la nivel telepatic. Vă veţi ajuta reciproc, în multe moduri, să învăţaţi şi să evoluaţi împreună, iar prietenia dintre voi se va întări şi mai mult.

16default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Joi Sept 10, 2015 9:26 am

Vizitator

Vizitator
Mai multe vieti? Sa fii insurat jumatate de viata e suficient, mai multe vieti cu aceiasi persoana e masochism :550076686:

17default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Joi Sept 10, 2015 9:26 am

Admin

Admin
Acolo scrie prietenie, sadicule ! :550076686:

18default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Joi Sept 10, 2015 9:28 am

Vizitator

Vizitator
Na bine, ma suporti mai multe vieti?

19default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Joi Sept 10, 2015 9:35 am

Admin

Admin
Daca sufletul tau e acordat telepatic cu al meu si ma ajuti in muuuulte moduri sa invat si sa evoluez, cum as putea sa refuz?!? :550076686:

20default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Joi Sept 10, 2015 9:36 am

Vizitator

Vizitator
Bine suflete, hai sa ne imperechem atunci :550076686:

21default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Joi Sept 10, 2015 9:41 am

Admin

Admin
Te asteptam la hotel. :550076686:

22default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Joi Sept 10, 2015 9:44 am

Vizitator

Vizitator
Pas...imperechere placuta

23default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Joi Sept 10, 2015 9:45 am

Admin

Admin
Trebuie sa ajung intai. N-am citit parerea ta despre subiect. :1a:

24default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Joi Sept 10, 2015 9:48 am

Vizitator

Vizitator
Nu-l cunosc. Dar vorbind despre suflet pereche...urban legend. Exista pe termen scurt, in momente mai sensibile ale vietii. Asa cum exista si credinta in d-zeu numai cand dai de dracu.

25default Re: SUFLETUL PERECHE la data de Joi Sept 10, 2015 9:55 am

Admin

Admin
Mai exista o categorie de suflete pereche

Sufletul pereche flacără geamăn - este unic şi cel mai important pentru noi. Aţi petrecut împreună multe vieţi, pline de dragoste şi grijă unul faţă de celălalt, iar legătura dintre voi este una profund spirituală. Când îl întâlneşti din nou, în această viaţă, simţi o atracţie imediată, e ca şi cum vă cunoaşteţi dintotdeauna, e ca un curent electric, care trece prin amândoi, în acelaşi timp. Sufletele se recunosc imediat şi îşi amintesc iubirea profundă care există între ele, dincolo de timp şi spaţiu. Este jumătatea ta perfectă şi împreună veţi crea o atmosferă de vrajă, pe care nu ai simţit-o cu nimeni altcineva niciodată. Acest sentiment este întotdeauna reciproc. Se spune că, atunci când întâlneşti sufletul pereche flacără geamăn, îţi găseşti imaginea în oglindă a sufletului tău, iar împreună formaţi un întreg plin de dragoste şi armonie. Sufletul tău pereche flacără geamăn e, de cele mai multe ori, de sex opus.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum