FORUM

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

» RADIO MAXIM WEST » S.O.S - EMISIUNE INTERACTIVA LA RADIO MAXIM WEST » 

Ce ai invatat de la viata? Si ce faci de-acum inainte sa iti faci viata frumoasa?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Butterfly

Pentru fiecare experienta traita: care sunt cele mai importante lucruri pe care le-ai invatat?
Care au fost pana acum prioritatile tale in viata? Si daca s-au schimbat in functie de experienta traita...

Acestea sunt lucrurile pe care va invit sa le discutam in aceasta seara la emisiunea S.O.S. la Radio MaxymWest incepand cu ora 22:00 alaturi de Fly Fly Butterfly :)

Admin

Admin
Frumos subiect Fly, sunt sigura ca vom avea multe de spus. :)

http://citadella.forumer.ro

Butterfly

Buna dimineata Eli :* si eu sunt convinsa ca fiecare dintre noi are cate ceva de spus :D

DAMON

Buna dimineața.....
Interesant subiect de discuție...
Putem învăța din experiența noastră dar și din cea văzută la cei din jur...
Știu doar că nu există fericire ci doar momente frumoase, pline de bucurie și trecătoare...
Ce putem face ??? Uneori poti face lucruri "mărunte" care îi pot bucura pe cei din jur...(un gând trimis, un mesaj care să îi arate destinatarului că nu îi ești indiferent, un apel telefonic dat....) și astfel obții acea bucurie sufletească.... Consider că nu este necesar să existe un motiv (aniversare ori altceva) pentru a face un cadou cuiva....
Dar îți poți face ziua frumoasă fiind alături de cei dragi...în prezența lor....căci poți trăi frumos prin bucuria celui de lângă tine...

Butterfly

DAMON a scris:Buna dimineața.....
Interesant subiect de discuție...
Putem învăța din experiența noastră dar și din cea văzută la cei din jur...
Știu doar că nu există fericire ci doar momente frumoase, pline de bucurie și trecătoare...
Ce putem face ??? Uneori poti face lucruri "mărunte" care îi pot bucura pe cei din jur...(un gând trimis, un mesaj care să îi arate destinatarului că nu îi ești indiferent, un apel telefonic dat....) și astfel obții acea bucurie sufletească.... Consider că nu este necesar să existe un motiv (aniversare ori altceva) pentru a face un cadou cuiva....
Dar îți poți face ziua frumoasă fiind alături de cei dragi...în prezența lor....căci poți trăi frumos prin bucuria celui de lângă tine...
Frumoase ganduri :) adevarat ca fericire deplina nu exista dar exista bucurii pe care le facem celor dragi si odata cu asta, bucurii pentru noi insine.

mihaela

De la viață am învățat ca trebuie să o trăiești așa cum crezi,să nu pierzi nici un moment,nici o șansă ce ți se oferă,să nu trăiești în trecut si să te bucuri de prezent și viitor,să lupți pt ceia ce îți dorești să nu te uiți în jurul tău dacă e bine sau nu,nimeni nu trăiește în locul tău și nici tu în locul altuia,fiecare trăiește așa cum crede de cuviință chiar de unora le va părea diferit,să nu îți pese de ce zice lumea,indiferent ce vei face se va găsi o bârfă la adresa ta,până acum am trăit pt copii să le fie bine să le fac un viitor,toată viață mi-am daruit-o lor,acum ca sunt mari voi trăi și pt mine,nu știu ce îmi va rezervă viitorul,dar voi fi pregătită.

Admin

Admin
In primul rand am invatat ca intr-o secunda poti pierde totul, ca oamenii iubiti te pot iubi dar te si pot rani cu aceeasi intensitate, ca poti continua mult timp dupa ce spui nu mai pot, ca exista prietenii sincere chiar si la distanta dar si cu beneficii, am invatat ca viata nu are certificat de garantie si ca te urca si te coboara fara avertisment de aceea trebuie sa ne bucuram de prezent, ca exista lucruri care nu pot fi cumparate cu bani, ca nu suntem proprietatea nimanui si mai ales ca in fiecare zi primesc cate o lectie si mereu am de invatat, mai ales sa pot spune Multumesc, Imi pare rau, Iarta-ma, Te iubesc.
Nu depinde doar de mine sa-mi fac viata mai frumoasa, asa cum am spus nu exista garantii pentru nimic, nu pot schimba oamenii, pot cel mult sa ma schimb pe mine sa accept ca oamenii te vorbesc de rau chiar daca tu ii vorbesti de bine, vreau sa ma bucur de momentele frumoase din viata mea si sa invat sa accept totul cu bune si rele.

http://citadella.forumer.ro

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum