FORUM

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

» PROTOCOALE » POIANA LU' IOCAN » 

LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

1default LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Vin Aug 28, 2015 9:32 am

Admin

Admin
Rezumarea primului mesaj :

In ultimul timp si femeia foloseste cuvinte dezbracate, cam peste tot, desi singurul loc unde majoritatea barbatilor adora femeia vulgara este in pat (fortat spus ca acum incercam peste tot)

Ce parere aveti voi si nu ma refer doar la barbati, când nu este elegant să fie folosit un limbaj deplasat de catre o lady?

http://citadella.forumer.ro

26default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Vin Aug 28, 2015 7:29 pm

mihaela

DarkDemonn a scris:Dupa cum scrisesem,depinde de circumstante si de gravitatea limbajului.De fapt nu stiu ce inseamna pt voi aceasta vulgaritate,cum o masurati,sau care e limita bunului simt,de unde incepe ca si intensitate aceasta vulgaritate.Sunt sigur ca,ceea ce pt unii ar fi foarte nasol sa auda ,pt altii e ceva normal.Depinde de educatia fiecaruia.Nu putem da o definitie exacta unui fenomen atata timp cat el se defineste diferential.DE ex eu pot fi considerat un tip cu un limbaj vulgar,sau la limita decentei,dar daca as merge intr-un colectiv "de cartier"ar fi un limbaj comun,normal.Evident ca nu am ce cauta cu acest gen de limbaj pe cealalta parte a baricadei,intr-un anturaj de nivel de la mediu spre inalt.Ideea e ca trebuie sa te adaptezi situatiei si circumstantelor,sa sti sa discuti si cu cel cu 2 clase,dar si cu cel care are 12 in plus.Dar deja am deviat de la subiectul initial si devine plictisitor,nu?:p
Nu...ai punctat foarte bine,și ai dreptate! Acest limbaj este  folosit de majoritatea oamenilor  intr-un moment de furie,dar depinde de fiecare în parte cum îl poate controla,o lady părerea mea nu este catalogata după felul cum vorbește ci de felul cum știe să se controleze,acasă poate vb cum vrea însă în societate de se poate controla nimeni nu își va da seamă ca acasă mai scăpa și câte un cuvânt vulgar,acum aș fi curioasă cum descriu bărbați o lady din punctul lor de vedere?

27default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Vin Aug 28, 2015 7:31 pm

DarkDemonn

Ia reciteste ce am scris

28default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Vin Aug 28, 2015 7:37 pm

mihaela

Butterfly a scris:Vulgaritatea nu este compatibila cu o femeie, nici in limbaj si nici in atitudine. O femeie vulgara nu mai este feminina. Nici un barbat nu ar trebui sa fie vulgar, dar nah...la ei se mai accepta
Nu-mi plac femeile vulgare si nu accept nici situatiile in care o femeie devine vulgara. A fi vulgar inseamna a te 'prostitua' o femeie vulgara este dezbracata de caracter, asa ca femeile vulgare le puteti gasi pe centura.
Chiar daca se mai enerveaza, o femeie educata si cu caracter, isi musca buzele si isi inghite cuvintele urate.
Fly acum pe bune tu niciodată la nervi chiar singură acasă,nu ti-ai băgat....piciorul să zic așa delicat? :24: eu nu cred ,ca ne abținem în societate da și eu sunt de acord ca da urât,dar așa în casă singură când îți dai cu ceva peste deget sau îți mai sare ulei încins cine știe pe unde,mai zici baga-mi-as piciorul în ține,am dreptate?

29default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Vin Aug 28, 2015 7:41 pm

DarkDemonn

Dupa cum ziceam fetelor.Depinde de circumstante.Perfect nu e nimeni,doar diferit

30default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Vin Aug 28, 2015 7:45 pm

mihaela

DarkDemonn a scris:Ia reciteste ce am scris
Știu ce ai scris...

31default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Vin Aug 28, 2015 7:48 pm

mihaela

DarkDemonn a scris:Dupa cum ziceam fetelor.Depinde de circumstante.Perfect nu e nimeni,doar diferit
Așa e..urăsc pe cei ce se dau perfecti și judeca pe unii pe alți încercând să vadă gunoiul din ochii celorlalți dar bârnă din ochii lor nu..

32default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Sam Aug 29, 2015 9:06 am

Admin

Admin
Ideal si teoretic nu ar trebui sa fim vulgare, practic ne mai scapa cate un porumbel din gura si cred ca depinde in mare masura de educatia primita acasa in primul rand. In concluzie singurul loc unde ni se accepta vulgaritatea ba chiar ceruta uneori si suntem adorate pentru asta, este intimitatea.

33default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Sam Aug 29, 2015 9:59 am

igivan

Admin a scris:In ultimul timp si femeia foloseste cuvinte dezbracate, cam peste tot, desi singurul loc unde majoritatea barbatilor adora femeia vulgara este in pat (fortat spus ca acum incercam peste tot)

Ce parere aveti voi si nu ma refer doar la barbati, când nu este elegant să fie folosit un limbaj deplasat de catre o lady?

loady sau barbati, daca auzi pe strada: baga-mi-as ....si scotea-mi-as...tot este deranjant.

34default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Sam Aug 29, 2015 10:14 am

Admin

Admin
Asa este, pe strada si in general in societate este deranjant atat la barbati cat si la femei, dar exista vreo situatie cand ti-ar place ca femeia sa vorbeasca nu neaparat cu injuraturi ci mai colorat, mai popular, ca sa zic asa?

35default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Sam Aug 29, 2015 10:24 am

Vizitator

Vizitator
Nu-mi plac femeile vulgare. Iar in intimitate, schimbul de replici cu accente sexuale, moderat, nu-l consider o vulgaritate. Sa-mi bag, sa-mi scot, sa te mut sau sa te foot spus in societate de o femeie nu face decat sa-i dea nota caracterului si educatiei. Scuzele pe care le gasesc unii sunt de fapt pretexte, au impresia ca o femeie vulgara este mai disponibila si asta ii intarata si ii excita.

36default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Joi Oct 22, 2015 5:49 pm

Thea

Sunt de acord cu Cris.

37default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Sam Oct 24, 2015 8:06 pm

Thea

O femeie scurtcircuiteaza logica masculina. Ea creeaza evenimente care infrumuseteaza viata.

38default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Sam Oct 24, 2015 8:13 pm

Vizitator

Vizitator
Cine este respectiva?

39default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Sam Oct 24, 2015 8:44 pm

Thea

Inchide ochii si vezi cine apare.
Sta impregnata pe retina, criminala

40default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Dum Oct 25, 2015 9:18 pm

Thea

Azi am folosit cateva expresii explozive, in conversatia cu o doamna.
Adica, mi-am permis sa folosesc tot arsenalul.
Am ezitat putin, inainte, nu m-am simtit ofensata, desi ea a fost ofensatoare, fara sa ma cunoasca.
Era vorba de un nou asteroid ce va lovi pamantul, iar eu am zis linistita: Sa vina.
La care ea, mi-a sugerat sa ma spanzur daca vreau sa mor, si mi-a mai aruncat o privire dezgustata, si mi-a zis: Proasta !
Mi-a venit sa zambesc, ba chiar am ras, si am zis, ii dau pace; apoi m-am gandit, intotdeauna las pe toti ofensatorii sa se simta impliniti. M-am gandit un pic, apoi am inceput sa-i recit un text, in care am inclus cuvinte demoralizatoare, si in ultima parte am amenintat-o linistita, si i-am zambit larg.
Nu a fost deloc vulgar, nu am de gand sa folosesc limbajul de mahala, dar exista un stil ardelenesc de a injura in fraze lungi si descriptive, de ti-e mai mare dragul sa asculti pe cineva priceput in aceasta arta.
Am invatat asta de la un prozator, care el insusi avea un stil de te lua valul cand il citeai, si isi dadea drumul uneori, cand ii veneau muzele.
Ii multumesc lui azi, pentru ca m-a invatat sensul cuvintelor de ocara asezate intr-o fraza elegant construita.

41default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Dum Noi 01, 2015 10:44 am

Admin

Admin
No, pai injura-ne, daca poate suporta "hartia alba a forumului"

42default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Dum Noi 01, 2015 11:15 am

mihaela

Chiar asa,pe noi nu ne invata...!?

43default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Dum Noi 01, 2015 1:46 pm

Thea

Imi place de voi asa cum sunteti. Nu-mi doresc sa schimb pe nimeni, nici n-as vrea sa-mi preia stilul cineva. Nu ma incadrez in nici un prototip ce ar merita urmat

44default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Dum Noi 01, 2015 2:04 pm

Admin

Admin
E cu beep inseamna.

45default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Dum Noi 01, 2015 2:16 pm

Thea

46default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Dum Noi 01, 2015 2:29 pm

mihaela

Mie chiar mi-ar placea sa aud injuraturi ardelenesti,imi place maxim accentul lor..

47default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Dum Noi 01, 2015 3:19 pm

Thea

Respectivul injura un carlig, in mijlocul naturii, intr-o camping dintr-o alta tara, si nu si-a dat seama decat dupa 20 minute ca il ascultau vecinii din geamul unei rulote, cand acestia l-au invitat la o bere

48default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Joi Noi 05, 2015 9:22 am

Admin

Admin
Suntem asemanatori si totusi atat de diferiti. Daca ne-am purta toti la fel probabil ar fi plictisitor, ar fi rutina. Sunt barbati care vor sa auda cuvinte murdare sunt femei carora le place sa spuna aceleasi cuvinte. Conteaza si educatia, conteaza si cum te simti intr-un anumit moment, conteaza sa si vrei sa faci pe plac cuiva. Intr-o relatie normala in care iubitii sunt si prieteni sunt sigura ca strecurarea unor anumite cuvinte sunt ca sarea si piperul folosite in doze potrivite si imi place/nu-mi place ar trebui sa functioneze la ambele persoane. Depinde ce ne dorim.

49default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Joi Noi 05, 2015 11:04 am

zorro_

Eliza are dreptate, asa ziceam si eu.

noroc ca nu am postat si eu ca erau doua postari la fel

50default Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR la data de Joi Noi 05, 2015 11:23 am

Admin

Admin
Poti sa mai schimbi ceva pe ici pe colo, nicio suparare.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum