FORUM

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

» DRAGOSTE ȘI SĂCS » DRAGOSTE SI SĂCS » 

''Nu pot sa traiesc fara dragoste...''

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

1default ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' la data de Mier Aug 05, 2015 5:54 pm

Vizitator

Vizitator
Rezumarea primului mesaj :

Desi are 81 de ani, maestrul Ion Dichiseanu nu se dezminte.
"Nu pot să trăiesc fără dragoste. Nu vorbesc din cărţi, ci autentic: pur şi simplu nu pot trăi fără dragoste." (sursa)

Am citit articolul respectiv si o fraza de acolo m-a facut sa zambesc putin amar:
- "Româncele noastre sunt frumoase, sentimentale, sensibile, ai ce discuta cu ele. Sunt poezie şi romantism. Tot ce vrei găseşti în femeia română...”

Da, probabil pe vremea cand domnia sa facea furori printre frumusetile romanesti, aceasta afirmatie inca mai continea o oarecare doza de adevar. Astazi...imi vine greu sa cred ca romancele noastre mai sunt marcate de sensibilitate, poezie si romantism. Sau poate gresesc eu...si au aceste calitati. Dar sunt direct proportionale cu ''firma consacrata'', cu pretul care sa exprime un ''ceva'' si cu contextul in care trebuiesc puse in evidenta. Pentru ca, azi, nimic nu mai este gratis.

26default Re: ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' la data de Lun Oct 19, 2015 7:51 pm

zorro_

nici eu nu pot sa traiesc fara iubire
imi iubesc catelul, portofelul, masina si chiar pe vecina

nu exista un sentiment mai placut
Aaa, si inca ceva........iubirea practicata in forma continuata este ruda cu fericirea

27default Re: ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' la data de Lun Oct 19, 2015 7:54 pm

Thea

Depinde la ce nivel erupe din tine.

28default Re: ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' la data de Lun Oct 19, 2015 8:11 pm

Vizitator

Vizitator
De regula la nivel superior, inferior si dorsal

29default Re: ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' la data de Lun Oct 19, 2015 8:37 pm

Thea

Buna.
Te-am vazuuuuuut, tu esti Vulcanul

30default Re: ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' la data de Lun Oct 19, 2015 8:46 pm

Vizitator

Vizitator
Undercover

31default Re: ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' la data de Lun Oct 19, 2015 9:23 pm

Thea

Nu punem la fum.
Asteptam llava.

32default Re: ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' la data de Lun Noi 09, 2015 9:15 am

Admin

Admin

http://citadella.forumer.ro

33default Re: ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' la data de Lun Noi 09, 2015 9:48 pm

Thea

Nu pot sa traiesc fara dragoste si inca fara "n" trairi, oameni, locuri, lucruri.
Si daca as putea, nu vreau.
Numa`.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum